Jesteś tutaj: Aktualności

Aktualności

21 czerwca w Mikołowie w restauracji All Stars po raz pierwszy odbyło się spotkanie z grami planszowymi. Wydawnictwo Haraka Paka razem z Sielesia on board zorganizowały wspólne granie planszówkowe dla mieszkańców Mikołowa.

W ostatni weekend 11-12 listopada zawitaliśmy z „Turystą w Rzymie” na Gratislavię do Wrocławia. Były to dwa bardzo pozytywne dni – tylu graczy jeszcze tam nie było! W sobotę pobijane były rekordy w liczbie odwiedzających – co nie oznacza , że w niedzielę też nie było tłoczno. 

Stanowisko Wydawnictwa Haraka Paka było typowo turystyczne – nie zabrakło rekwizytów takich jak.....

Big Bad Dice postanowił zbadać i ocenić nową grę "Turysta w Rzymie". W poniższym artykule możecie przeczytać recenzję Aleksandry Szakoły z Big Bad Dice. Ota jak zaczyna się jej opowieść o grze....

Krzysztof Szarawarski z Custodian of Mecatol Rex ZnadPlanszy szczegółowo opisuje i recenzuje wrażenia z gry planszowej "Turysta w Rzymie". 

      Turysta w Rzymie to gra autorstwa Moniki Baron, która wkrótce ukaże się nakładem wydawnictwa Haraka Paka. Gracze wcielają się w tytułowych turystów, którzy w trakcie rozgrywki odbędą wycieczkę po słynnym Wiecznym Mieście. Każdy z graczy będzie mógł wykazać się zdolnością planowania  swojej trasy w taki sposób, aby zobaczyć jak najciekawsze zabytki i jednocześnie zdobyć jak najwięcej punktów za ich przemierzanie. Mają jednak oni ograniczony czas – rozgrywka bowiem kończy się, gdy tylko jeden z nich wyłoży na planszę wszystkie swoje pionki. Trzeba się zatem spieszyć, a jednocześnie uważać by skupić się na odwiedzaniu zabytków dających nam jak najwięcej punktów, uważając przy tym, aby nie dać się ubiec przeciwnikom, którzy mogą zająć trasę, po której planowaliśmy dotrzeć do celu.

Turysta w Rzymie to prosta, strategiczna gra, przypominająca mechaniką znaną i lubianą grę Wsiąść do Pociągu (org. Ticket to Ride). Ma jednak kilka ciekawych modyfikacji, co w rezultacie zdecydowanie odróżnia ją od wspomnianego przeze mnie tytułu. Tematem Ticket są oczywiście pociągi, a podróże odbywają się na sporych obszarach. Tu mamy do czynienia z konkretnym miastem, a przedmiotem naszych zainteresowań jest zwiedzanie znajdujących się w nim zabytków. Dzięki temu wydawca mógł dodatkowo wpleść element edukacyjny. Karty miejsc mają autentyczne opisy wspomnianych atrakcji turystycznych.

Młody Giercownik pisze o nas:

Odbierając produkt wiedzieliśmy już, że wewnątrz opakowania będzie dużo komponentów – waga niemała, a samo pudełko także wysokiej jakości – gruby karton, lakierowany, ładnie zdobiony. Wewnątrz ogrom kart oraz drewnianych znaczników ruchu, a także duża, pięknie wyglądająca plansza będąca mapą Rzymu. Najważniejsze obiekty stolicy Italii ukazano w formie artystycznych szkiców i wygląda to genialnie. Wszystkie karty są lakierowane i błyszczące, ale nie lepią się do siebie. Wzornictwo kart również stoi na wysokim poziomie, a jest jeszcze warstwa edukacyjna – każdy obiekt został opisany na odwrocie. Umiejscowienie stanowisk na planszy zgodne jest z rzeczywistością, co cieszy. To jakby otrzymać przewodnik w postaci gry planszowej i kart, super pomysł!

Już wkrótce ruszy kampania na wspieram.to polskiej autorskiej gry „Turysta w Rzymie”. Gracz wciela się w Turystę, który przyjeżdża do Rzymu. Zadaniem Gracza jest zdobycie jak największej liczby punktów poprzez budowanie swojej trasy turystycznej. Aby zdobyć jak najwięcej punktów Gracz musi tak zaplanować swoją trasę, aby po drodze odwiedzić najcenniejsze zabytki Rzymu. Między obiektami turystycznymi można przemieszczać się metrem, rowerem, autostopem, pieszo lub autobusem. Należy też pamiętać, że trzeba liczyć się z czasem.

Filmik promujący grę planszową Turysta w Rzymie, Wydawnictwo Haraka Paka 2017. Na filmiku można zobaczyć jak wygląda ta niesamowita gra, można dowiedziećsię jakie są elementy gry, oraz jak wygląda rozgrywka.