Jesteś tutaj: Aktualności / Big Bad Bice recenzuje Turystę

Big Bad Bice recenzuje Turystę

Recenzja Gry Turysta w Rzymie od Big Bad Dice - Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

 

Witajcie:) za oknami zimno, bez kurtek i rękawiczek się nie obejdzie a człowiek myśli tylko o jednym. O wakacjach oczywiście. Gdzie by tu wyjechać, jak fajnie byłoby pozwiedzać i zobaczyć nowe ciekawe miejsca. Ehh…

A w Rzymie byliście? Jeśli nie to jeszcze nic straconego, a póki co możecie cieszyć się kieszonkową wersją tego miasta, która daje Wam szansę na pochodzenie po urokliwych uliczkach oraz nacieszenie się niezapomnianymi widokami. 

Turysta w Rzymie to gra planszowa autorstwa Moniki Baron, która rozwija skrzydła pod czujnym okiem wydawnictwa Haraka Paka. Zwiedzać może każdy gracz, ale warunkiem jest ukończone 8 lat, poruszanie się po trasach Rzymu zajmuje godzinę przy pomyślnych wiatrach, przy tych mniej korzystnych dochodzi do dwóch godzin. Ale my jesteśmy wprawionymi turystami, więc nic nam nie straszne. Zapytacie pewnie, czy lepiej zwiedzać we dwoje czy w grupie? To odpowiem, że możecie odbyć romantyczny spacer we dwoje, albo zebrać grupkę do pięciu osób. Wybór należy do Was.

Cała gra polega na przemierzaniu różnorakich tras w Rzymie za pomocą różnorakich środków transportu. Drzwi autobusu, metra, lub…roweru stoją otworem. Jak ktoś lubi pieszo, można i pieszo. Wolna wola. Zwiedzacie co Wam się akurat podoba, ale obowiązkowym punktem na mapie każdego turysty jest Watykan, więc tu zajść musicie, i  nie ma innej opcji.

 

Podsumowanie

(przeczytaj całą recenzię)

Turysta w Rzymie to bardzo przyjemna gra planszowa, którą można zakwalifikować do gier rodzinnych. Fajnie sprawdza się na dwie i trzy osoby, nieco gorzej na cztery ze względu na tłok na planszy. W grze negatywna interakcja prawie nie występuje, więc jej fani mogą nie być zadowoleni, za to spodoba się dzieciakom. Gra jest naprawdę solidnie wykonana, jedyne do czego można się przyczepić to szara plansza, która mogłaby mieć więcej barw w sobie. Gra się szybko, sprawnie, mechanika znajoma. Polecam tą pozycję głównie rodzinom z dziećmi, i osobom lubującym się  w łagodnych grach.

Aby przeczytać całą recenzje kliknij TUTAJ