Jesteś tutaj: Aktualności / Spotkanie z grami planszowymi w Mikołowie

Spotkanie z grami planszowymi w Mikołowie

21 czerwca w Mikołowie w restauracji All Stars po raz pierwszy odbyło się spotkanie z grami planszowymi. Wydawnictwo Haraka Paka razem z Sielesia on board zorganizowały wspólne granie planszówkowe dla mieszkańców Mikołowa.

Podczas tego spotkania uczestnicy mieli okazję zapoznać się z grą Turysta w Rzymie. Autorka gry – Monika Baron prezentowała grę oraz omawiała zasady. Zorganizowano mini turniej w „Turystę”, w którym można było wygrać grę. Planszówki cieszyły się dużą popularnością wśród  graczy w każdym wieku. Do turnieju przystąpiły również słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zwyciężczynią została pani Krystyna Musioł. Pani Krystyna wygrała turniej dzięki najlepszej strategii . Nagrodą była gra planszowa „Turysta w Rzymie”. Sama zwyciężczyni powiedziała, że teraz chętnie będzie grała z wnukami i koleżankami w Turystę. 

Podczas imprezy towarzyszyła nam lokalna gazeta – „Gazeta Mikołowska”. Redaktor przeprowadził krótki wywiad z autorką gry, który znalazł się na łamach lipcowej gazety.